Pomysły na elewację

Potęga koloru w elewacjach wentylowanych

płyty elewacyjne

Wybór odpowiedniego koloru na elewację domu może całkowicie odmienić charakter budynku. Elewacje wentylowane dają możliwość olbrzymiego wyboru zarówno kolorów, faktur, struktury, jak również nadruku na płytach elewacyjnych.

 

Okładziny drewnopodobne, czy betonowe?

Elewacje wentylowane mogą wyglądać zarówno jak naturalny beton, z widocznymi przebarwieniami, rakami, nierównościami koloru i powierzchni. W celu uzyskania takiego efektu stosuje się płyty betonowe płyty, GRC,  płyty włókno-cementowe. Można również uzyskać efekt bardzo przytulnej domowej rezydencji obkładając ściany budynku płytami drewnopodobnymi, takimi jak HPL Trespa, HPL FunderMax, bądź płytami imitującymi drewno od producenta Rockwool zwanymi Rockpanel.

A może płyty jednolite?

Kolejnym bardzo szerokim wachlarzem wyboru są okładziny w kolorach jednolitych gładkich. Tu wybór jest olbrzymi! 

Zarówno płyty HPL takie jak Trespa bądź FunderMax oferują bardzo duży wybór kolorów gładkich. Płyty Rockpanel , jak również płyty włókno cementowe Equitone mają bardzo szeroką paletę kolorów gładkich. 

Ponadto można uzyskać różne struktury powierzchni. Płyty włókno-cementowe mogą być w kolorach bardzo żywych o strukturze matowej u producenta zwane Pictura, są to płyty powierzchniowo malowane farbami matowymi i dodatkowo są zabezpieczone powłoką antygraffiti.

Inne z kolekcji producenta i Equitone zwana Tekstura oferuje płyty w bardzo bogatym wyborze kolorystycznym, ale o powierzchni tak zwanego „baranka”.Pomalowane są farbą o lekko połyskującym wyglądzie. Płyty Equitone Tekstura mogą być stosowane zarówno na ściany jak i na dachu budynku.

Czy jednolite znaczy nudne?

Inaczej wygląda wybór kolorów u producentów płyty HPL. Okładziny HPL Trespa mają olbrzymi wybór kolorystyczny kolorów gładkich. Każdy z tych kolorów może występować w kilku różnych powierzchniach. Wykończenia standardowe jest to wykończenie zwane Trespa Satin o powierzchni bardzo lekko połyskującej satynowej. Płyta Trespa może występować również w powierzchni matowej Matt albo w szklanej zwanej Gloss mocno połyskującej, jak prawdziwe szkło. Jest również powierzchnia zwana Rock, która wygląda jak młotkowany kamień.

Nowości u producenta Trespa.

Oprócz kolorów gładkich producent Trespa wprowadził kolekcje zwaną Lumen, która charakteryzuje się tym, że każdy z zaproponowanych kolorów występuje w trzech różnych powierzchniach. Dzięki temu można uzyskać bardzo ciekawy efekt wykończenia ścian elewacyjnych na domu. Wygląd może być nawet przestrzenny, jakby ściana była trójwymiarowa.

Jakość elewacji na lata!

Olbrzymim plusem elewacji wentylowanych jest to, że kolory płyt zastosowanych na ścianach zewnętrznych budynku nie ulegają płowieniu, przez co zaprojektowana i wykonana elewacja wentylowana nawet w bardzo żywych kolorach przez wiele lat cieszy właściciela potęgą koloru.