5 kroków projektanta

Krok 1. Najważniejsza jest twoja wizja! My tylko spełniamy Twoje marzenia.

Pierwszym i niezastąpionym elementem jest wizja projektanta, jego pomysł, wyjątkowa koncepcja architektoniczna. Jeżeli znany jest oczekiwany efekt końcowy, pomożemy dopasować Ci rozwiązania techniczne, rodzaje okładzin, aby go urzeczywistnić.

Pierwszym pytaniem jest czy planujesz realizację o surowej technicznej formie wykończenia, czy przytulną rodzinną ostoję? Czy będzie to budynek użyteczności publicznej, budynek wielorodzinny, czy dom jednorodzinny? (1.1) Czy projektowany budynek należy do średnio – wysokich ( do 25m ), czy wysokich? (1.2)

1.1 – surowe, a przytulne

Okładziny o surowej technicznej formie:

Beton cienkowarstwowypatrz – oferta/ fibre c

Blacha elewacyjnapatrz – ofert/blacha

Okładziny ciepłe przytulne:

Drewnopatrz – oferta/ prodema

Drewnopodobne HPLpatrz – oferta/vetiso

Okładziny uniwersalne:

Włókno-cementpatrz- oferta/ euronit Equitone

Ceramikapatrz – oferta/ creaton

Kamień Tynk wentylowany


1.2. Budynek wysoki, a średnio-wysoki

Budynek wysoki; wymagana klasyfikacja ogniowa– okładziny niepalne.

Beton cienkowarstwowypatrz – oferta/ fibre c

Włókno-cementpatrz- oferta/ euronit Equitone

Ceramika – patrz – oferta/ creaton

Kamień Tynk wentylowany Gres elewacyjny

Budynek średnio-wysoki; wymagana NRO.

Beton cienkowarstwowypatrz – oferta/ fibre c

Włókno-cementpatrz- oferta/ euronit

Ceramikapatrz – oferta/ creaton

Kamień Tynk wentylowany Blacha elewacyjnapatrz – oferta/blacha

Drewnopatrz – oferta/ prodema 

Krok 2. Wyjątkowy wygląd Twojego projektu

Gdy już masz wizję, znasz swoją potrzebą i możności jej zabezpieczenia wybierz rodzaj materiału, który chcesz zastosować.

Zapoznaj się z dostępną paletą kolorystyczną poszczególnych producentów i wybierz ten, który odpowiada na Twoje zapotrzebowanie.

Jest to również etap kiedy decydujesz, czy będą wykorzystane dodatkowe elementy zdobiące, jak: nyple stalowe, wycięte napisy w okładzinie, zróżnicowana faktura okładziny, panele gięte itp. Zdecyduj również, czy chcesz wykonać glify okienne, czy elewacja będzie licować się ze stolarką? Czy powstałe glify, będą aluminium, czy z wybranej okładziny elewacyjnej? Czy odprowadzenie wody planujesz ukryć pod elewacją, czy zastosujesz rynny spustowe w kolorze okładziny. 

Krok 3. Efekt całości, a zagadnienia techniczne

Ostatnim elementem estetycznym, o którym Ty musisz zadecydować, to czy chcesz zaprojektować okładzinę w systemie montażu niewidocznego, czy widocznego z zewnątrz budynku.

Panele wielkowymiarowe najczęściej montuje się w sposób widoczny do konstrukcji aluminiowej za pomocą nitów barwionych w kolorze płyty okładzinowej, bądź niewidoczny klejowy ( do 25m wysokości budynku ) lub na kotwy tylnonacinające [patrz – kompendium projektanta / systemy montażu]. 

Krok 4. Zagadnienia techniczne w Twoim projekcie wykonawczym

Gdy wizja przybrała już materialną formę poprzez wybór okładziny, koloru, systemu montażu należy decyzje te przełożyć w sposób formalny do projektu budowlanego, czy wykonawczego.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej, bądź uzyskasz kontaktując się z nami.

Podstawowe detale montażowe poszczególnych systemów i parametry techniczne rodzajów okładzin znajdziesz w zakładce materiały do pobrania . 

Krok 5. Masz pytania, dzwoń!

Jesteśmy do waszej dyspozycji, pracujemy na terenie całej Polski, czekamy na Wasz kontakt. Masz pytania dzwoń: +48 664 33 22 83, bądź pisz: maria@m3ziolek.pl.

Wszelkie wątpliwości techniczne, rozwiązania indywidualne dokumentacji rysunkowej, doradztwo w zakresie wyboru materiałów, czy jakiekolwiek inne zagadnienia z zakresu koordynacji i projektowania elewacji wentylowanych rozwiązujemy z każdym architektem, czy klientem indywidualnie w trakcie spotkań, czy kontaktu e.mailowego

Rating: 5.0/5. From 7 votes.
Please wait...

Maria Chycka +48 664 332 283

maria@m3ziolek.pl

Rafał Chycki +48 602 808 494

rafal@m3ziolek.pl

M3Ziółek

ul.Topiel 6/20

00-350 Warszawa

INSTAGRAM
Share