Fibre c – beton cienkowarstwowy zbrojny

INSTAGRAM
Share

Beton cienkowarstwowy zbrojony włóknem szklanym Fibre Cfibre C logo reider fibre c

www.rieder.at 

Płyty betonowe cienkowarstwowe fibre c – to nowoczesne połączenie betonu oraz włókna szklanego umożliwiające kształtowania płyt cieńkowarstwowych o olbrzymich wymiarch, brył o różnych formach, wymiarach i kolorach. Jest to narzędzie urzeczywistaniające najbardziej awangardowe wizje projektantów zarówno przy tworzeniu brył, elewacji budynków, jak i indywidualnych wnętrz.

Panele elewacyjne Fibre C to płyty o wymiarze 1200 x 3600 mm ( maksymalnie 5000mm ) i grubości 8 i 13mm. W podstawowej palecie producent oferuje 10 kolorów w 3 różnych fakturach: piaskowanej-ferro, lekko piaskowanej-ferro light, gładkiej-matt. Możliwe jest uzyskanie koloru przygotowanego wyłącznie dla Twojej inwestycji oraz kształtów giętych indywidualnie dla każdego projektu. Ponadto płyty mogą być stosowane na posadzki, blaty kuchenne, umywalkowe – mogą być narażone na bezpośrednie działanie wody i detergentów.

Płyty zostały sklasyfikowane jako niepalne, odporne na warunki atmosferyczne okładziny gotowe do stosowania zarówno jako wykończenie budynków użyteczności publicznej, zabudowy wielorodzinnej, jak i domy prywatne.

logo_info_m3ziolek Masz pytania o płyty Fibre C? Skontaktuj się z nami ! 


ratusz_ursynw_fibre_m3ziolek_warszawa

rpa_fibre_warszawa_m3ziolek fibre

Fibre C

Fibre C jest wzmocnioną włóknem szklanym płytą betonową, która łączy w sobie zalety betonu i włókna szklanego. Jest ona twarda, podatna na formowanie, długowieczna, a także fascynuje tym, iż jest cienkościenna, posiada klasę ochrony przeciwpożarowej A i charakteryzuje się niewielkim ciężarem objętościowym. Pełnowartościowe naturalne surowce z czysto mineralnych składników i materiałów podstawowych, stanowią podstawę najwyższej jakości i autentyczności. Dla uzyskania jednolitego wyglądu płyty fibreCbarwione na całym przekroju.

Zastosowanie pełnowartościowych surowców z czysto mineralnych składników i włókna szklanego umożliwia osiągnięcie przez fibreC najlepszej możliwej jakości. W pełnej zgodzie z duchem naszej żywej świadomości ekologicznej stale wzrasta udział ponownie wykorzystywanych materiałów w kruszywach i środkach wiążących. Powierzchnie fibreC posiadają wygląd struktur organicznych (patrz: norma Beton elewacyjny DBV 2006). Ponieważ fibreC w przeciwieństwie do większości powszechnie stosowanych porównywalnych produktów na rynku bazuje na czysto organicznych materiałach podstawowych, tworzywo to nadaje się całkowicie do powtórnego przetwarzania (recyklingu). Wszystko pozostaje czysto naturalne. Mimo, iż ewentualnie mogą być widoczne niewielkie zagłębienia, nierównomierność, linie naprężeń czy wtrącenia, nie przynoszą one jednak ujmy jedynemu w swoim rodzaju wyglądowi betonu wzmocnionego włóknem szklanym. Wręcz przeciwnie. Te charakterystyczne cechy betonu odróżniają go od gładkich, sztucznych powierzchni. Sprawiają, że płyta fibreC wyróżnia się indywidualnym charakterem wzornictwa i jest trwale zgodna z duchem epoki – co świadczy o wyjątkowości i żywotności tego materiału.

Specyfikacje materiałowe Fibre C.

Grupa fibreC przywiązuje oczywiście największą wagę nie tylko do długotrwałości swoich produktów, lecz także do zadowolenia swoich klientów. Tutaj wykonawcy są tak samo ważnym ogniwem całej sieci jak i architekci, technicy oraz osoby odpowiedzialne za opracowanie nowych produktów i rozwiązań. Jeżeli już na etapie przygotowania mogą być wyjaśnione wszystkie okoliczności i warunki ramowe projektu, tym doskonalszy produkt może być później dostarczany klientom. Podstawą optymalnego przebiegu realizacji projektu i zadowalających rezultatów jest całkowita jasność co do zlecenia. Dlatego zespół fibreC uważa, iż szczególnie ważne jest utrzymywanie ścisłych kontaktów z klientem i przede wszystkim możliwość wyjaśniania – jeszcze przed rozpoczęciem realizacji projektu – wszystkich szczegółów dotyczących zastosowania, formatu, zatwierdzania próbek kolorystycznych, jakości powierzchni, powłoki itd.

Kolorystyka płyt elewacyjnych betonowych Fibre C.

kolorystyka_fibre_elewacjeZasadniczo możliwości wzornictwa przy użyciu fibreC nie znają żadnych ograniczeń. Na ogół oferuje się dziesięć kolorów standardowych i na żądanie również kolory specjalne. Kolory specjalne są definiowane i uzgadniane indywidualnie z każdym klientem zgodnie z jego wymaganiami. Trzymamy się przy tym ściśle naszych wewnętrznych wytycznych dotyczących jakości i standardu  kolorów, które są kontrolowane na bieżąco podczas procesu produkcyjnego i przed wysłaniem produktu, aby zostały spełnione nasze własne wysokie wymagania i wymagania naszych klientów.

Technologia wykorzystująca czerwienie żelazowe jest zgodna z naszą zasadą zrównoważonego wytwarzania. Autentyczne kolory fibreC dobrze włączają się w istniejący krajobraz i korespondują z przyrodą i otoczeniem. Dla fibreC charakterystyczne są żywe powierzchnie o zmiennej grze odcieni i tekstury, jak np. delikatny efekt obłoków lub smug zamiast martwych i klinicznych powierzchni.

Powierzchnie płyt betonowych.

napis_faktura_beton_m3ziolek Do dyspozycji są płyty fibreC o różnej strukturze. Do wyboru są Ferro – piaskowane, Ferro light – lekko piaskowane i Matt – gładkie. Inne powierzchnie możliwe są na zamówienie. Dzięki trzem różnym fakturą wykończenia możliwe jest wykonywanie wzorów na powierzchni płyt, napisów, obrazów, wykonanych jako pisakowane na płycie gładkiej i odwrotnie.  faktury_fibre_m3ziolekwymiary_beton_m3ziolek

Dla płyt fibreC charakterystyczne są żywe powierzchnie o zmiennej grze odcieni i z delikatnymi efektami obłoków zamiast martwych, klinicznych powierzchni. Powierzchnie fibreC odpowiadają wyglądowi struktur organicznych i wykazują ewentualnie niewielkie zaburzenia, zagłębienia, linie naprężeń, wykwity czy wtrącenia oraz tekstury (norma Beton elewacyjny DBV 2006). Z każdego cementu podczas jego twardnienia wytrąca się np. wodorotlenek wapnia. Wodorotlenek wapnia rozpuszcza się w wodzie i może wędrować w kierunku powierzchni betonu.

Kiedy woda wyparuje, wodorotlenek wapnia pozostaje na powierzchni i przekształca się w trudno rozpuszczalny węglan wapnia (wapień). Jeżeli ten proces, który sam w sobie jest naturalny, będzie się pogłębiał w wyniku oddziaływania niekorzystnych warunków, wtedy dojdzie do nawarstwienia się większych ilości węglanu wapnia, który stanie się widoczny w postaci białego nalotu. Wykwity te są jednak całkowicie naturalnym zjawiskiem w przypadku związanych cementem materiałów złożonych. Te wykwity trzeba jednak widzieć jako coś, czym one faktycznie są: jest to oznaka życia produktu wykonanego z naturalnych surowców. Te tak zwane wykwity powstają wyłącznie przy niekorzystnym składowaniu płyt z betonu wzmocnionego szklanym włóknem w wilgotnym otoczeniu (woda nagromadzona).

Wymiary paneli elewacyjnych Fibre C.

Płyty płaskie elewacyjne standardowo dostępne są w dwóch wymiarach 1200x2500mm oraz 1200x3600mm i w dwóch grubościach 8 i 13mm. Istnieje jednak możliwość zamówienia płyt o wymiarze do 5000mm.

Projekty indywidualne

Płyty Fibre C oferują wykonanie indywidualnych form płyt, zarówno uwzględniając kształty, kolory, faktury. Możliwe są elementy gięte małej architektury, kształtki naroży, stopnice schodów i inne formy według projektów indywidualnych. Możliwość tą chętnie wykorzystują architekci projektując nowe bryły budynków, które dotychczas były jedynie wizją niemożliwą do urzeczywistnienia. Wiodąca projektantka naszych czasów Zaha Hadid zrealizowała projekt Zaragoza Bridge – w Hiszpani, wykorzystując indywidualny charakter okładziny fibre C. Zastosowane jest 11.000m2 13mm płyty fibre C w dwóch kolorach : szary i biały, do przykrycia powierzchni mostu, wewnątrz którego znajdują się sale wystawowe wystawy Expo 2008.

Dzięki bogatej ofercie indywidualnej panele fibre C personifikują budynki z ich projektantem, urzeczywistaniją wizje nowoczesnego otoczenia architektury, budują wnętrz, meble XXI wieku. Fibre C doskonale nadaje się do wykonania posadzek, ścian, kabin prysznicowych, blatów kuchennych, schodów, czy wręcz stołów, siedzisk. 

Zabezpieczenie powierzchni płyt elewacyjnych.

W celu zabezpieczenia płyty fibreC przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych jest ona pokrywana transparentną, hydrofobowąwarstwą materiału impregnującego. Systemy ochrony powierzchniowej do stosowania w pionie:- zawartość substancji czynnych w granicach między 20 a 100 % bez działania zaporowego- bez możliwości pomiaru grubości warstwy- opór wobec pary wodnej „< 4 m”- opór wobec dwutlenku węgla „> 50 m”- hydrofobowezabezpieczenie_powierzchni_fibre_m3ziolekWarstwa hydrofobowa jest otwarta na dyfuzję i zapewnia solidną, podstawową ochronę przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych, pyłem, zanieczyszczeniami i warunkami środowiska naturalnego. Nie chroni ona jednak przed zadrapaniami i plamami powodowanymi przez stojące ciecze, olej, kwasy, silnie alkaliczne substancje itp. Dla uzyskania wzmocnionego zabezpieczenia paneli i zapobieżenia ekstremalnym wpływom środowiska naturalnego oraz zniszczeniom powodowanym przez intensywne opady deszczu można ponownie nałożyć warstwę hydrofobową.

Warstwa hydrofobowa w wersji matowej pozwala na pełne podkreślenie naturalności materiału. Stopień połysku impregnacji hydrofobowej ma istotny optyczny wpływ na postrzeganie barwy; zostaje także zachowana dyfuzyjność płyty.  


Normy i certyfikaty, pliki do pobrania:

Rating: 5.0/5. From 14 votes.
Please wait...

Tags:

Maria Chycka +48 664 332 283

maria@m3ziolek.pl

Rafał Chycki +48 602 808 494

rafal@m3ziolek.pl

M3Ziółek

ul.Topiel 6/20

00-350 Warszawa

INSTAGRAM
Share