Pomysły na elewację

Obudowa bram garażowych płytami elewacyjnymi. Fasady wentylowane.

Elewacja wentylowana fasada equitone plyty, drewno elewacja

Czy szukasz rozwiązania aby brama garażowa była niewidoczna w Twojej fasadzie z płyt elewacyjnych ? Dobór bramy garażowej , aby współgrała z elewacją budynku, jest nie lada wyzwaniem. Chcemy bowiem stworzyć spójną koncepcję całego budynku. Często brama garażowa jest elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy.

Zastanawiamy się więc jaką bramę zakupić . Czy powinna ona nawiązywać kolorem, a może wzorem do stolarki okiennej? Czy zakupiona brama będzie pasowała do architektury naszego domu? Te i inne pytania niejednokrotnie spędzają inwestorom sen z powiek.

Equitone

fasady wentylowane

A gdyby udało się stworzyć „niewidoczną bramę”. Czy to jest możliwe? Bingo oczywiście, że TAK! – dzięki zastosowaniu na bramach garażowych płyt elewacyjnych.

Co zyskujemy obudowując bramę garażową płytami elewacyjnymi ?

Bingo to brama ukryta w elwacji

niewidoczna brama estetyczna fasada wentylowana

Estetyczny wygląd
Postęp technologiczny w budownictwie sprawił, że budynek ma być zarówno solidny, funkcjonalny oraz estetycznie wykonany. Najprościej mówiąc obiekt estetyczny to taki, który jest postrzegany jako coś pięknego. Czy budynek, który ma niewidoczną bramę garażową, można uznać za estetycznie wykonany ? Zdecydowanie tak. Brama garażowa staje się widoczna dopiero w momencie, gdy ją otwieramy.

Brak ograniczeń w wyborze materiału
Estetyka we współczesnym budownictwie to prostota bez nadmiernych udziwnień, przy użyciu coraz to bardziej nowatorskich materiałów wykończeniowych. Efekt jednolitej powierzchni „ściana- brama garażu” możemy uzyskać używając płyt elewacyjnych, których jest mnóstwo na naszym rynku. Choćby nawet płyty firmy Rockpanel, HPL Trespa, Prodema, Alucobond, Equitone. Wszystkie te materiały mają ogromny wybór kolorów,  faktur, możliwości zastosowania, docięcia oraz montażu. Brak ograniczeń w wyborze płyt elewacyjnych stwarza ogromne możliwości do tworzenia budynków niepowtarzalnych, jedynych w swym rodzaju i wyróżniających się nienaganną estetyką.

Trwałość zastosowanych materiałów
Bramy garażowane obudowane płytami elewacyjnymi tworzą wraz ze ścianami elewację, która jest trwała i nie wymaga dodatkowych czynności związanych z konserwacją budynku. Płyt takich nie trzeba już nigdy impregnować.

Garaż bez wilgoci, grzybów i pleśni.

Elewacje wykonane z płyt wentylowanych, mają tzw. komin wentylacyjny – czyli przestrzeń w której ciągle odbywa się cyrkulacja powietrza. Dzięki temu zarówno gorące, jak i zimne powietrze nie dociera do izolacji termicznej budynku, tylko gromadzi się na zewnętrznej warstwie płyty. Ten typ elewacji rozwiązuje również problem skraplania się pary wodnej i powstawania wilgoci. Dzięki temu nie powstają grzyby i pleśnie.

Dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą

Ściany budynku wraz z bramą garażu obudowane tymi samymi płytami elewacyjnymi, tworzą jednolitą powierzchnie. Brak widocznych glifów sprawia, że potencjalny złodziej nie wie, gdzie znajduje się wejście do garażu. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo nasze mienia.

Oszczędność czasu
Decydując się na obudowę bramy garażowej płytami wentylacyjnymi oszczędzamy czas, bowiem nie musimy poszukiwać bramy, która będzie pasowała kolorem, wzorem czy wielkością do naszej elewacji. Nie musimy zastanawiać się czy brama będzie harmonijnie współgrała z oknami i drzwiami naszego domu. Jedyne co musimy zrobić to wybrać odpowiednią płytę elewacyjną, która sprawi, ze nasza budynek będzie zachwycał wyjątkowością , niepowtarzalnością i estetyką.