Systemy montażu

Montaż niewidoczny na kotwy tylnonacinające

HIDE- anchor – MVFmontaż elewacji kotwy tylnonacinane

 Polega na mocowaniu płyty okładzinowej do podwójnej pod-konstrukcji  wertykalno – horyzontalnej przy użyciu rozprężnych kotew mechanicznych. Kotwy mocowane są w precyzyjnie nawierconych, stożkowych otworach w okładzinie.

Montaż elewacji w systemie niewidocznym mechanicznym na kotwy tylnonacinające wymaga zastosowania okładziny o grubości min. 10mm.  Zapoznaj się ze szczegółami niewidocznego mocowania systemu montażu Eternit-Tergo. 

Montaż niewidoczny na kotwy tylnonacinające, przy użyciu systemu HIDE-anchor (MVF), to innowacyjne rozwiązanie w zakresie montażu elewacji wentylowanych. System ten umożliwia dyskretny i estetyczny montaż płyt elewacyjnych, eliminując widoczność śrub czy innych elementów mocujących na zewnątrz. Kotwy tylnonacinające gwarantują solidne mocowanie, jednocześnie zachowując elegancki wygląd fasady. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w projektach, gdzie estetyka odgrywa kluczową rolę.

Zalety Montażu Niewidocznego na Kotwy Tylnonacinające (HIDE-anchor – MVF):

  1. Estetyka: Bez widocznych elementów mocujących na elewacji, osiąga się estetyczny i nowoczesny wygląd fasady.
  2. Dyskrecja: System HIDE-anchor gwarantuje dyskretność, eliminując konieczność umieszczania widocznych śrub czy kotew.
  3. Solidność Mocowania: Kotwy tylnonacinające zapewniają stabilne mocowanie płyt elewacyjnych, utrzymując je w bezpiecznej pozycji.
  4. Ochrona Estetyki: Brak wystających elementów redukuje ryzyko uszkodzenia fasady, co wpływa na długotrwałą estetykę elewacji.
  5. Zwiększona Trwałość: Mniejsze narażenie na warunki atmosferyczne, dzięki ukrytemu montażowi, przekłada się na zwiększoną trwałość systemu.
  6. Łatwiejsza Konserwacja: Brak wystających elementów ułatwia czyszczenie i konserwację fasady.

Wady:

  1. Koszty Montażu: Systemy montażu niewidocznego mogą być kosztowniejsze do zainstalowania w porównaniu z tradycyjnymi metodami.
  2. Bardziej Skomplikowany Montaż: Montaż wymaga większej precyzji i doświadczenia, co może prowadzić do zwiększenia kosztów pracy.
  3. Ograniczenia w Wyborze Materiałów: Niektóre materiały elewacyjne mogą być mniej kompatybilne z montażem niewidocznym, co może wpływać na dostępność opcji wykończeniowych.

Warto rozważyć te zalety i wady w kontekście konkretnego projektu i priorytetów, aby dokładnie dostosować wybór systemu montażu do indywidualnych potrzeb estetycznych i funkcjonalnych.


Do ściągnięcia pliki z opisem, podstawowe detale