Inżynierska wiedza, kreująca przyszłość z doskonałością
W świecie architektury i projektowania, każdy budynek zaczyna się od jednego kluczowego elementu – Twojej wizji. W M3 Ziółek wierzymy, że to Twoje marzenia są naprawdę najważniejsze. Jesteśmy tu po to, abyś mógł zobaczyć swoją wyjątkową koncepcję stającą się rzeczywistością
Krok 1
Najważniejsza jest twoja wizja! My tylko spełniamy Twoje marzenia.
Pierwszym i niezastąpionym elementem jest wizja projektanta, jego pomysł, wyjątkowa koncepcja architektoniczna. Jeżeli znany jest oczekiwany efekt końcowy, pomożemy dopasować Ci rozwiązania techniczne, rodzaje okładzin, aby go urzeczywistnić.
Pierwszym pytaniem jest czy planujesz realizację o surowej technicznej formie wykończenia, czy przytulną rodzinną ostoję? Czy będzie to budynek użyteczności publicznej, budynek wielorodzinny, czy dom jednorodzinny? (1.1) Czy projektowany budynek należy do średnio – wysokich ( do 25m ), czy wysokich? (1.2)
Surowe, a przytulne
Okładziny o surowej technicznej formie:
- Beton cienkowarstwowy – patrz – oferta/ fibre c
- Blacha elewacyjna – patrz – ofert/blacha
- Okładziny ciepłe przytulne:
- Drewno – patrz – oferta/ prodema
- Drewnopodobne HPL – patrz – oferta/vetiso
- Okładziny uniwersalne:
- Włókno-cement – patrz- oferta/ euronit Equitone
- Ceramika – patrz – oferta/ creaton
- Kamień Tynk wentylowany
Budynek wysoki, a średnio-wysoki
- Budynek wysoki; wymagana klasyfikacja ogniowa– okładziny niepalne.
- Beton cienkowarstwowy – patrz – oferta/ fibre c
- Włókno-cement – patrz- oferta/ euronit Equitone
- Ceramika – patrz – oferta/ creaton
- Kamień Tynk wentylowany Gres elewacyjny
- Budynek średnio-wysoki; wymagana NRO.
- Beton cienkowarstwowy – patrz – oferta/ fibre c
- Włókno-cement – patrz- oferta/ euronit
- Ceramika – patrz – oferta/ creaton
- Kamień Tynk wentylowany Blacha elewacyjna – patrz – oferta/blacha
- Drewno – patrz – oferta/ prodema
Krok 2
Wyjątkowy wygląd Twojego projektu.
Gdy już masz wizję, znasz swoją potrzebą i możności jej zabezpieczenia wybierz rodzaj materiału, który chcesz zastosować.
Jest to również etap kiedy decydujesz, czy będą wykorzystane dodatkowe elementy zdobiące, jak: nyple stalowe, wycięte napisy w okładzinie, zróżnicowana faktura okładziny, panele gięte itp. Zdecyduj również, czy chcesz wykonać glify okienne, czy elewacja będzie licować się ze stolarką? Czy powstałe glify, będą aluminium, czy z wybranej okładziny elewacyjnej? Czy odprowadzenie wody planujesz ukryć pod elewacją, czy zastosujesz rynny spustowe w kolorze okładziny.
Krok 3
Efekt całości, a zagadnienia techniczne
Ostatnim elementem estetycznym, o którym Ty musisz zadecydować, to czy chcesz zaprojektować okładzinę w systemie montażu niewidocznego, czy widocznego z zewnątrz budynku.
Panele wielkowymiarowe najczęściej montuje się w sposób widoczny do konstrukcji aluminiowej za pomocą nitów barwionych w kolorze płyty okładzinowej, bądź niewidoczny klejowy ( do 25m wysokości budynku ) lub na kotwy tylnonacinające [patrz – kompendium projektanta / systemy montażu].
Krok 4
Zagadnienia techniczne w Twoim projekcie wykonawczym
Gdy wizja przybrała już materialną formę poprzez wybór okładziny, koloru, systemu montażu należy decyzje te przełożyć w sposób formalny do projektu budowlanego, czy wykonawczego.
Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej, bądź uzyskasz kontaktując się z nami.
Podstawowe detale montażowe poszczególnych systemów i parametry techniczne rodzajów okładzin znajdziesz w zakładce materiały do pobrania.
Krok 5
Masz pytania, dzwoń!
Jesteśmy do waszej dyspozycji, pracujemy na terenie całej Polski, czekamy na Wasz kontakt. Masz pytania dzwoń: +48 664 33 22 83, bądź pisz: maria@m3ziolek.pl.
Wszelkie wątpliwości techniczne, rozwiązania indywidualne dokumentacji rysunkowej, doradztwo w zakresie wyboru materiałów, czy jakiekolwiek inne zagadnienia z zakresu koordynacji i projektowania elewacji wentylowanych rozwiązujemy z każdym architektem, czy klientem indywidualnie w trakcie spotkań, czy kontaktu e-mailowego.