Okładziny Rockpanel – dlaczego warto stosować na elewacjach wentylowanych!

Okładziny elewacyjne Rockpanel jest to materiał wyprodukowany przez producenta Rockwool. Jest on wszystkim dobrze znany jako wiodący producent materiałów termoizolacyjnych do budynków, takich jak wełna kamienna.

Co to jest Rockpanel?

Płyty Rockpanel są kolejnym doskonałym produktem zaproponowanym przez producenta Rockwool. Są to panele wielkowymiarowe o wymiarze 120 x 310 cm do stosowania na elewacjach wentylowanych. Wykonane są z włókien bazaltowych o bardzo silnie sprasowanej strukturze. Na wierzchu płyty zaś producent Rockwool oferuje bardzo szeroki wachlarz wyboru. Zarówno koloru, jak i innych powierzchni, takich jak: imitacja drewna, kamienia czy blachy patynowanej.

 

 

Jakie mają zastosowania płyty Rockpanel?

Płyty te doskonale sprawdzają się w tradycyjnych zastosowaniach na elewacji wentylowanej, na przegrodach między sąsiedzkich, podsufitkach, elementach dekoracyjnych domu. Również w miejscach wymagających indywidualnego podejścia. Najlepszym tego przykładem są wykonywane bramy garażowe obkładane płytami Rockpanel. Są to te same płyty, które mocowane są na ścianach zewnętrznych budynku , jak i na bramie. Brama taka może być niejako ukryta w elewacji. W momencie zamkniętego skrzydła jest zupełna niewidoczna. Płyty na ścianie i na bramie są zlicowane, a fugi pomiędzy płytami mogą pokrywać się na ścianach wentylowanych i na skrzydle bramy.

Dlaczego Rockpanel?

Wykonanie takiej bramy z płyty Rockpanel jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego że płyty te mają o połowę mniejszą wagę niż inne płyty okładzinowe stosowane na elewacjach wentylowanych! Jest to bardzo ważny parametr w trakcie projektowania skrzydła bramy garażowej. Ponieważ udźwig takiego skrzydła zazwyczaj nie jest na tyle duży, żeby mógł podnieść ciężkie płyty ważące 20 kg bądź więcej na metr kwadratowy.

Pozostałe atuty płyt Rockpanel.

Ponadto płyty Rockpanel są bardzo dobre jakościowo.

Kolejnym dużym atutem producenta płyt okładzinowych Rockpanel jest otwartość do klienta producent. Doradcy techniczni płyty Rockpanel bardzo aktywnie uczestniczą w procesie projektowym z architektami, doradztwa z inwestorami, jak również aktywnej współpracy z wykonawcami.
Płyty Rockpanel dostarczane są na plac budowy w terminie około dwóch tygodni od momentu ich zamówienia. W stosunku do innych materiałów okładzinowych jest to bardzo krótkim i atrakcyjnym terminem oczekiwania na materiał.

 

Kompleksowa, ramowa współpraca na wszystkich płaszczyznach, doskonała jakość materiału, możliwość wszechstronnego zastosowania, szeroka paleta kolorów. To wszystko to sprawia że materiał Rockpanel jest coraz lepiej rozpoznawalną i ciepło przyjmowaną płyta okładzinową na polskim rynku.

 

 

Rating: 5.0/5. From 5 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Tags:

Maria Chycka +48 664 332 283

maria@m3ziolek.pl

Rafał Chycki +48 602 808 494

rafal@m3ziolek.pl

M3Ziółek

ul.Topiel 6/20

00-350 Warszawa