Cetris płyty betonowo drzazgowe
Płyty cementowo-drzazgowe są odporne na warunki atmosferyczne i powszechnie stosowane są jako okładziny elewacyjne. Dzięki bardzo dobrym parametrom ogniowym płyty Cetris mają szerokie zastosowanie w budownictwie drewnianych domów szkieletowych.
Ze względu na rodzaj powierzchni płyty elewacyjne Cetris zostały podzielone na:
- Cetris Basic
- Cetris Plus
- Cetris Profil Plus
- Cetris Finish
- Cetris Profil Finish
- Cetris Profil
Płyty Cetris są niepalne i posiadają klasyfikację reakcji na ogień A2 s-1, d0 – niepalne. Płyty Cetris są mrozoodporne i przechodzą badania zamrażania i odmrażania przy testowaniu w 100 cyklach. Płyty betonowo-drzazgowe są neutrealne dla zdrowia, ponieważ nie posiadają żadnych dodatkowych substancji. Na płytach Cetris nie rozwijają się pleśnie. Dzięki składnikom z jakich płyty są wykonane płyty osiągają odporność na oleje, benzyny, oraz są ekologiczne. Płyty Cetris są dźwiękoizolacyjne i odporne na warunki atmosferyczne.
Płyta Cetris Basic ma gładką cementową powierzchnię. Płyty Cetris Basic produkowane są w różnych grubościach, lecz płyty cieńsze nie mają zastosowania przy wykonywaniu fasad wentylowanych. Dostępne grubości płyt Cetris Basic to 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32 mm. Płyta sprzedawana jest w formatach 3 350 x 1 250 mm lub przygotowana specjalnie pod wymiar zamawiającego.
Płyta Cetris Plus ma gładką powierzchnię jak płyta Cetris Basic, lecz jest pokryta warstwą podkładową. Każda strona płyty, oraz krawędzie płyty są pokryte białym gruntem. Jest to sposób na przygotowanie podłoża pod następny krok prac. Płyty Cetris Plus są następnie pokrywane farbą elewacyjną.
Płyta Cetris Profil Plus ma powierzchnię pokrytą białym gruntem i posiada relief imitujący słoje drewna. Płyta produkowana jest w grubości 10 i 12 mm.
Płyta Cetris Finish pokryta jest warstwą gruntującą i również warstwą ostateczną koloru elewacji.
Kolory finalne płyty można wybierać z wzornika kolorów RAL, oraz NCS. Płyta elewacyjna produkowana jest w grubościach 10, 12, 14 i 16 mm.
Płyty Cetris Profil Finish analogicznie posiadają powierzchnię ryflowaną i pomalowaną na ostateczny kolor.
Płyta Cetris Profil jest surową płytą cementowo-drzazgową z powierzchnią posiadającą relief.
Przykłady zastosowania płyt Cetris cementowo-drzazgowych.
Bardzo gorąco polecamy wykonanie elewacji z podstawowej płyty Cetris Basic. Spora ilość realizacji pokazuje, że jest duża grupa ludzi, którzy cenią naturalne piękno betonu. Płyta Cetris Basic zachowuje się jak beton na elewacji i ulega przebarwieniom, tworzą się na niej niesamowite zacieki, oraz zdarzają się miejscowe wykwity. Żadna płyta betonowa do elewacji wentylowanych nie wygląda tak ekstremalnie naturalistycznie.
[wpsr_facebook]