Equitone Euronit włókno-cement beton architektoniczny

INSTAGRAM
Share

Włókno-cement EQUITONE (dawniej EURONIT Polska) płyty elewacyjne Equitone.

projektowanie, dostawa materiałów, montaż

Włókno-cement Equitone jest nowoczesnym zbrojonym materiałem okładzinowym wykonanym z naturalnych surowców. equitone_-_logoPowstałe płyty to niepalne, sprężyste okładziny odporne na zniekształcenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Euronit Equitone oferuje bardzo szeroką gamę kolorystyczną, wybór faktur paneli mogący zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. Płyty produkowane w panelach wielkowymiarowych umożliwiają kreowanie bryły budynku w sposób nowoczesny, nadają mu wyjątkowy charakter, ale wydobywają również piękno bryły ze starych, rewitalizowanych budynków.

logo_info_m3ziolek

Masz pytania o płyty Euronit, Equitone? Skontaktuj się z nami !

okadzina_wentylowana_m3ziolek_jorbud_artrys_wykonawcyOd ponad 100 lat architekci w projektach najważniejszych budowli świata stosują fasady firmy Eternit Equitone. Wiele z tych budowli posiada obecnie swoje stałe miejsce w historii architektury, część z nich została wyróżnione prestiżowymi nagrodami w dziedzinie architektury. Niepalne płyty z włókno-cementu firmy Euronit (klasa materiału A2) mogą być stosowane do każdego rodzaju budynków. Nadają się one do montowania na każdej wysokości oraz mogą również służyć jako płyty balkonowe. Dostępne są w wersji płyt barwionych w masie, z matową kolorową przeświecającą powłoką. Natura oraz z intensywną barwną powłoką zewnętrzną – Tektura, ponadto występuje kolekcja Eter Color o lekkich beżowych kolorach nadających elewacji delikatny, przytulny charakter.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Płyty włókno-cementowe Euronit Equitone

są one wykonane z niepalnego, bardzo sprężonego tworzywa, składającego się ze spoiwa cementowego zbrojonego włóknem.  Tworzywo w stanie utwardzonym jest odporny na zniekształcenia oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Proporcjonalnie największy udział surowcowy posiada środek wiążący, jakim jest cement portlandzki, który jest wytwarzany w wyniku spalania wapienia i margla ilastego. Aby zoptymalizować właściwości produktu, dodaje się domieszki, na przykład mączkę wapienną oraz zmielony włóknocement (recykling). Jako włókna zbrojeniowe stosuje się syntetyczne, organiczne włókna z polialkoholu winylowego. Są to włókna, które  są stosowane w podobnej postaci w branży tekstylnej do produkcji odzieży wierzchniej i tkanin ochronnych, do włóknin i nici chirurgicznych. Ogromne znaczenie ma ich fizjologiczne bezpieczeństwo. Znajduje się w nich również powietrze, zamknięte w mikroskopijnie małych porach. W wyniku zastosowania systemu o mikroporowatej strukturze, powstaje mrozoodporny, regulujący wilgotność, aktywnie oddychający, ale jednak wciąż wodoszczelny materiał budowlany. Produkty z włóknocementu zachowują się wobec fal elektromagnetycznych oraz promieniowania absolutnie neutralnie, tak że działanie fal radiowych, urządzeń z promieniowaniem podczerwonym, urządzeń sygnalizacji poszukiwania osób oraz promieni radarowych nie ulega zakłóceniu. Naniesiona fabrycznie powłoka na powierzchni, z warstwą nakładaną kilkakrotnie na gorąco, gwarantuje niezmiennie wysoki poziom jakości płyt fasadowych. Powłoka ta jest odporna na działanie światła i promieni ultrafioletowych. Tylna strona płyty powleczona jest mechanicznie równowartościowym jakościowo lakierem. Wszystkie płyty fasadowe firmy Eternit AG zostały ocenione jako wyroby budowlane przyjazne dla  środowiska i dla zdrowia człowieka, a także posiadają stosowne certyfikaty.

Specyfikacja materiałowa Equitone

Equitone Natura

kolorytyka_natura_elewacje_wentylowane equitonenatura_euronit_m3ziolek equitone

Kolorowa, przeświecająca powłoka farby położona na płycie elewacyjnej Natura sprawia, iż struktury włóknocementu prześwitują na powierzchnię. Cechami charakterystycznymi tej płyty są: nierównomierność, różne odcienie farby nadające niepowtarzalny, indywidualny charakter każdej płtcie oraz ślady po procesie produkcyjnym.

Panele kolekcji Natura to płyty:

– barwione w masie

– grubość 8 i 12mm

maksymalny wymiar paneli: 1250 x 3100

– dostepne 42 kolory standardowe

Equitone Tekstura

tekstura_elewacje_wentylowanetekstura_m3ziolek

Specjalna kolorowa powłoka płyty fasadowej Textura umożliwia osiągnięcie fascynującego wzoru o żywej kolorystyce. Miniaturowe kuleczki na powierzchni płyty redukują w znacznym stopniu przyczepność brudu. Kuleczki te łamią napięcie powierzchniowe wody deszczowej, co powoduje, że woda skapuje kropelkami, a nie zacieka, tak jak w przypadku gładkich powierzchni, na których tworzą się zazwyczaj smugi.

Panele kolekcji Tekstura:

– grubość 8, 12mm

maksymalny wymiar paneli 1500 x 3100 mm

– dostępne 15 kolorów

Equitone Eter Color

eter_elewacje_wentylowane equitone wzornik koloroweter_m3ziolek equitoneKolekcja Eter Color to pastelowe płyty charakteryzujące się lekko ryflowaną powierzchnią. Płyty są barwione na całym przekroju, nie mają dodatkowych powłok zewnętrznych przez co wygląd ich jest wyjątkowo naturalny, co dodatkowo podkreślone jest przez ziemiste kolory dostępne w tej palecie.

Panele kolekcji Equitone Eter Color:

– grubość 8mm,

maksymalny wymiar paneli 1220 x 3050 mm

– dostępne 7 kolorów

Zastosowanie:

Wielkoformatowe płyty z włókno-cementu stosowane są przede wszystkim do:

– okładania ścian zewnętrznych jako fasady wentylowane

– wypełniania szkieletu ściany w przypadku konstrukcji słupowo‑rozporowych

– okładanie ścian wewnętrznych

okładanie balkonów

Panele Euronit Equitone dają również ogromne mozliwości wyboru zastosowań dostosowane do indywidualnych potrzeb i wizji projektanta. Ogromny wybór dostępnych kolorów zarówno bardzo nasyconych i świetlistych. Tak  jak również stonowanych i subtelnych pozwala dostosować okładzinę do wyjątkowego charakteru obiektu. Łatwość w obróbce pozwala na ciekawe rozwiązania w doborze rozkroju paneli. Dodatkowe elementy ozdobne jak np. nyple stalowe, mogą nadać indywidualny charakter planowanej inwestycji.

dachwka_euronit_elewacje_wentylowane_wykonawcy_artrys_m3ziolek_jorbud equitone

Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania płytek elewacyjnych małowymiarowych, które mogą być montowane zarówno na ścianach, jak i na dachu budynku. Dzięki temu powstała możliwość wykonania okładziny całej bryły budynku jednakowym materiałem, tworzącym jednolitą kostkę.

Płyty elewacyjne betonowe, płyty elewacyjne cementowe. Beton architektoniczny płyty, okładziny elewacyjne. Płyty z betonu architektonicznego, nowoczesne elewacje, panele elewacyjne, okładziny elewacyjne.

Jakie są zalety płyt elewacyjnych Equitone?

Płyty elewacyjne Equitone to wysokiej jakości materiał z włóknocementu, który charakteryzuje się naturalnym i autentycznym wyglądem . Oto kilka zalet płyt elewacyjnych Equitone:

Doskonała wytrzymałość: Płyty elewacyjne Equitone są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz czynników chemicznych .

Atrakcyjny wygląd: Płyty elewacyjne Equitone są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na stworzenie unikalnego projektu elewacji.

Podatność na obróbkę: Płyty elewacyjne Equitone są łatwe do cięcia i kształtowania, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb projektowych.

Odporność na zarysowania i zabrudzenia: Powierzchnia płyt elewacyjnych Equitone jest wyjątkowo odporna na zarysowania i zabrudzenia.

Płyty elewacyjne Equitone są przeznaczone do użytku w zaawansowanych zastosowaniach komercyjnych, edukacyjnych, wielorodzinnych i medycznych. Dzięki swoim zaletom są idealnym rozwiązaniem elewacyjnym dla projektów wykorzystujących kreatywne kształty i wyróżniające się kąty.

link do broszury Equitone

link do Wymagania, badania, warunki dopuszczenia


Normy i certyfikaty, pliki do pobrania: 

Rating: 5.0/5. From 27 votes.
Please wait...

Tags:

Maria Chycka +48 664 332 283

maria@m3ziolek.pl

Rafał Chycki +48 602 808 494

rafal@m3ziolek.pl

M3Ziółek

ul.Topiel 6/20

00-350 Warszawa

INSTAGRAM
Share